OMOLOGATO 722® MILLE MIGLIA

1 720,00 zł
Brutto 2-3 dni robocze
Ilość
dostępny "od ręki"

Wykonano jedynie 172 sztuki.

Występ Sir Stirlinga Mossa w Mille Miglia w 1955 roku miał wszystkie cechy narodzin legendy: 25-letni kierowca, który odniósł błyskawiczny sukces w wyścigach; wspaniały Mercedes-Benz 300 SLR o numerze 722, teraz oceniany jako jeden z najpiękniejszych samochodów wyścigowych; i brutalna i niebezpieczna droga przez włoską wieś.

Występ Sir Stirlinga Mossa był niesamowity - pokonał trasę o długości 992 mil, w 10 godzin 7 minut i 48 sekund, ze średnią prędkością 98,53 mil/h - w samochodzie bez żadnych nowoczesnych systemów bezpieczeństwa, z hamulcami gorszymi niż w obecnych samochodach miejskich.

Występ Sir Stirlinga nigdy nie zostanie pokonany. Wyścig, który odbywał się na publicznych drogach, z ogromną liczbą widzów, którzy często tłoczyli się w linii wyścigowej, okazał się zbyt niebezpieczny, aby go kontynuować. Rekord Mossa nie został pokonany w 1956 roku, a tragiczny i makabryczny wypadek w 1957 roku, w którym zginęło dwóch kierowców i dziewięciu kibiców (z których pięcioro to dzieci) spowodował, że wyścig nigdy więcej się nie odbył.

Inspiracja słynnym modelem 300SLR z numerem 722, który wygrał w 1955 roku Mille Miglia, skłoniła nas do stworzenia drugiej generacji tego wspaniałego chronografu.

Ten zegarek jest wyposażony w pasek w stylu z epoki wykonany z wysokiej jakości włoskiej skóry. Limitowany do 172 pojedynczo numerowanych sztuk.

Zapraszamy do obejrzenia filmu produkcji Valkyr Films:

Koperta

Średnica: 42 mm

Materiał: chromowana stal nierdzewna

Tarcza: matowa

Mechanizm: japoński, kwarcowy

Wodoodporność: 10 ATM

Pasek: Cafe Racer

Szerokość: 22 mm

Materiał: włoska skóra licowa w stylu epoki

Kolor: czarny

The 722® is a registered trademark of Omologato®