OMOLOGATO OFFICIAL MONZA CHRONOGRAPH

1 769,00 zł
Brutto 2-3 dni robocze

Wspaniały zegarek na oficjalnej licencji Autodromo di Monza.

Ilość
dostępny "od ręki"

Omologato został oficjalnym partnerem czasowym Autodromo Nazionale Monza. Podpisana została wieloletnia umowa z legendarnym włoskim torem.

logo monza

Ten elegancki, nowy zegarek został zaprojektowany tak, aby natychmiast kojarzył się z torem,  a także związanymi z nim kolorami. Jest wyposażony w białą, połyskującą w słońcu tarczę, z logo Monza w dolnej części, nieco "przydymioną" kopertę, która nawiązuje do koloru wydechu samochodu wyścigowego po wyczerpującym wyścigu, oraz skórzany pasek w charakterystycznym Monza Blue.

monza

Założona przez entuzjastę sportów motorowych, Shami'ego Kalra, firma Omologato przyciąga pasjonatów zainspirowanych wyścigami, którzy celebrują bohaterskich kierowców, a także słynne tory wyścigowe.

Jak mówi Shami: "Każdy powinien mieć zegarek z historią" - a niewiele torów ma historię, która może rywalizować z Monzą. To nazwa, która od prawie wieku rozbrzmiewa wśród pokoleń entuzjastów sportów motorowych, a także wśród ortodyksyjnych  "Tifosi", którzy odbywają coroczną pielgrzymkę do tego niesamowitego miejsca we Włoszech.

Otwarty we wrześniu 1922 r., brukowany tor Monza powstał jako kolejny po torach Brooklands i Indianapolis. Wzbudza emocje, jakich nie wzbudzają żadne inne znane na świecie tory. Tradycyjny, szybki układ między drzewami i bogata historia, która emanuje z każdego zakątka, położony w parku przy królewskiej willi na przedmieściach Mediolanu,  działa na wszelkie zmysły.

Kształt toru przeszedł subtelne zmiany w czasie swojej znakomitej historii, ale, co najważniejsze, zachowuje swoją oryginalną charyzmę. Każdy, kto przeszedł przez bramę, doświadcza uczucia, które trudno jest wyrazić. Po prostu to czujesz.

mon 2

Wyścig inaugurujący Monzę, Grand Prix Włoch, odbył się we wrześniu 1922 r., tydzień po uroczystym otwarciu. Od tego czasu największe nazwiska sportowe odniosły zwycięstwo na tej "świętej ziemi": Tazio Nuvolari, Antonio i Alberto Ascari, Juan Manuel Fangio, Stirling Moss, Jackie Stewart, Jim Clark, Ayrton Senna - aż po Michaela Schumachera i Lewisa Hamiltona .

Istnieje mistyczny i hipnotyzujący urok Monzy. I tak długo, jak ludzie ścigają się samochodami i motocyklami w tym historycznym otoczeniu, to nigdy się nie zmieni.

monza3

"To ogromny zaszczyt pracować nawiązując do tego, co uważam za najbardziej legendarny tor wyścigowy na świecie", powiedział Kalra. "Historia wyścigów i ludzi, którzy ścigali się tutaj, dostarczają jednych z największych wspomnień w sportach motorowych."

 

Koperta

Średnica: 42.0 mm

Wysokość: 11.0 mm

Materiał: stal nierdzewna poddana implantacji jonów

Tarcza: kolor srebrny, błyszcząca

Mechanizm: japoński mechanizm kwarcowy

Wodoodporność: 10 ATM

Szkło: płaskie szkło mineralne

Pasek

Szerokość: 22 mm

Materiał: włoska skóra

Kolor: Monza Blue

Monza® jest zastrzeżonym znakiem handlowym Omologato Ltd, an licencji Autodromo di Monza

Edycja limitowana do 500 sztuk .

OMONZ