OMOLOGATO SALZBURG

1 720,00 zł
Brutto

Zrobiliśmy zaledwie 200 szt. zegarków 917® w oparciu o motywy kultowego numeru 23 Salzburg 917. 

Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Gdyby ktoś chciał utworzyć listę najwspanialszych samochodów wyścigowych wszechczasów, Porsche 917 na pewno by na niej było. Ten samochód dał marce Porsche pierwsze zwycięstwo w klasyfikacji generalnej wyścigu 24h LeMans, był uwielbiany dzięki swojej wysokiej mocy pozwalającej osiągać prędkość ponad 350 km/h. Stał się symbolem do tego stopnia, że "zagrał" główną rolę w filmie Steve'a McQueen "LeMans" z 1971 roku. Ale to rok wcześniej, w 1970, Porsche Salzburg 917 wygrało po raz pierwszy ten słynny wyścig długodystansowy, a za kierownicą zmieniali się:  Hans Herrmann i Richard Attwood.

Wraz z 917, Porsche po raz pierwszy weszło do ligi niezwykle potężnych samochodów wyścigowych o dużej pojemności. 580 KM z dwunastocylindrowego 4,5-litrowego silnika 917 wyznaczyło nowe standardy. Do tego stopnia, że nawet kilkadziesiąt lat później niezależni eksperci oceniają ten model Porsche jako jeden z najbardziej imponujących samochodów sportowych stulecia.

W tym czasie fabryka nie wchodziła bezpośrednio do samochodów, ale za pośrednictwem swoich bliskich partnerów, Johna Wyera Automotive i Porsche Salzburg; niemniej jednak Mistrzostwa Świata w długodystansowych samochodach sportowych okazały się triumfem dla Porsche. Pomimo ostrej konkurencji ze strony Ferrari, biało-pomarańczowe i czerwono-białe 917-ki wygrywały prawie w każdym wyścigu.

Wyścig 24h LeMans był szczególnie ważny, jako, że Porsche nie odniosło tam jeszcze zwycięstwa w klasyfikacji generalnej. W 1970 roku, w wyścigu uczestniczyło siedemnaście 917-tek. Po 24 godzinach ścigania w deszczu i mgle, do mety dotarły dwa - na pozycjach 1 i 2. Hans Herrmann i Richard Attwood zmieniali się za kierownicą zwycięskiego samochodu o numerze 23, w charakterystycznych czerwono - białych barwach zespołu Porsche Salzburg. Od tamtej pory, niemiecki producent zwyciężał jeszcze 16 razy w LeMans, co jest rekordem.  

Uwiecznione przez Steve'a McQueena w klasycznym filmie Le Mans, szybkość i sukces 917 sprawiły, że model ten stał się popularnym wyborem dla prywatnych uczestników wyścigów w Mistrzostwach Świata Samochodów Sportowych. W sumie, zostało zbudowanych 59 egzemplarzy modelu 917, 41 jako coupé (krótkie lub długie), a 18 jako wersje Can-Am lub Interseries Spyder z silnikami turbodoładowanymi o mocy 1400 KM.

Omologato® daje teraz szansę na stanie się części tej historii. Zrobiliśmy zaledwie 200 szt. zegarka 917® w oparciu o motywy  kultowego numeru 23 Salzburg 917.

Z przyjemnością ogłaszamy, że człowiek - legenda ,zwycięzca Le Mans, Richard Attwood, który kierował Porsche Salzburg 917, został ambasadorem marki Omologato. Klienci, którzy zamówią w przedsprzedaży Salzburg otrzymają ręcznie podpisaną książeczkę z unikalnym numerem zegarka napisanym przez samego Richarda.

Koperta
Średnica: 43 mm
Wysokość: 10 mm
Materiał: chromowana stal nierdzewna
Tarcza: matowa
Mechanizm: japoński, kwarcowy
Wodoodporność: 10 ATM
Szkło: płaskie szkło szafirowe powlekane

Pasek: Cafe Racer
Szerokość: 22 mm
Materiał: włoska skóra licowa
Kolor: czarny z kontrastowymi czerwonymi szwami

SALZ