OMOLOGATO CAN-AM®

1 709,00 zł
Brutto

Kultowa marka.

Ilość
Można złożyć zamówienie, ale nie jest "dostępny od ręki". Pytania o dostępność i czas realizacji: info@omologato.pl lub +4873092575

Can-Am®  - napisane przez: Henry Hope-Frost.

Wybierz najszybszych i najbardziej wszechstronnych kierowców na świecie, wyposaż ich w potężne, specjalnie zaprojektowane, napędzane silnikami V8, samochody sportowe, wyprowadź ich na najlepsze tory drogowe w Ameryce Północnej i zobacz, co się wydarzy.

Dokładnie to wydarzyło się w niemal mitycznym a jednocześnie często krytykowanym kanadyjsko-amerykańskim Challenge Cup w drugiej połowie lat sześćdziesiątych i pierwszej połowie lat siedemdziesiątych.

Działając zgodnie z przepisami organu zarządzającego sportem motorowym -  przepisami FIA grupy 7, z nieograniczoną mocą silnika i nielicznymi innymi ograniczeniami technicznymi, Can-Am zachęcił projektantów i inżynierów do swobodnego myślenia, a kierowców do najwyższej odwagi.

W rezultacie, niektóre niemal "skandaliczne" maszyny pojawiły się w pomysłowych głowach  w Chaparral, Lola, McLaren i Porsche. A wraz z nimi pojawiły się tak zwariowane i cudowne rozwiązania, jak 8-litrowe silniki o mocy 1000 koni mechanicznych, wyrafinowana aerodynamika z regulacją w kokpicie i materiały ery kosmicznej.

Wraz z asami o znanych nazwiskach, z których wielu jest bohaterami Grand Prix, mającymi odpowiednie umiejętności - mam tu na myśli: John Surtees, Dan Gurney, Phil Hill, Denny Hulme, Bruce McLaren, Peter Gethin, Jackie Stewart, Peter Revson, George Follmer, Mark Donohue i Jackie Oliver, z których wszyscy wygrywali wyścigi - seria była tak samo popularna, jak mocne były te samochody.

Po wyścigu zbrojeń we wczesnych latach 70-tych, co zawdzięczamy jednostkom McLaren i Porsche, tworzącym odpowiednio wyrafinowane maszyny, takie jak M20 i 917-30,  seria została zawieszona pod koniec 1974 r., a globalny kryzys naftowy w tym czasie nie był dodatkowym atutem.

Firma Can-Am odrodziła się w 1977 roku, korzystając z przerobionych i zregenerowanych samochodów Formuły 5000 z nieistniejącej już amerykańskiej serii wyścigów samochodów jednomiejscowych. Niestety, mimo że seria przyciągała wielu najlepszych kierowców, nie było to to samo, i dziesięć lat później skończyło się.

Dla purystów, prawdziwą spuścizną Can-Am pozostaje złotą era lat 1966-74, kiedy bajeczne i przerażające "statki kosmiczne" walczyły przez dziewięć sezonów, powodując drżenie ziemi i ból uszu.

Omologato® z dumą wprowadza zegarek (edycja limitowana) poświęconej prawdopodobnie jednej z najbardziej bohaterskich serii wyścigowych w historii.

Udało nam się uchwycić epicką erę nieograniczonych i najprostszych w postaci wyścigów dzięki elementom i kolorom słynnych samochodów wyścigowych Can-Am.

Henry uwielbiał Can-Am® i rzeczywiście nosił prototyp tego zegarka na większości wydarzeń pod koniec 2017 roku, aż do tragicznego wypadku z 8 marca 2018 roku. Jako hołd dodaliśmy drobny szczegół na dekielku tego zegarka.

Can-Am® to edycja limitowana, ograniczona do 200 indywidualnie ponumerowanych sztuk.

Koperta

Średnica: 42.0 mm

Wysokość: 11 mm

Materiał: stal nierdzewna poddana implantacji jonów

Tarcza: matowa

Mechanizm: japoński mechanizm kwarcowy

Wodoodporność: 10 ATM

Szkło: płaskie szkło mineralne

Pasek

Szerokość: 22 mm

Materiał: skóra

Kolor: Czarny, Rally